Wyświetl pojedynczy post
caucus
Socios Wisła Kraków
 
Od: 11.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14580
Stary 28.08.2020, 20:06
czaro napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem skąd temat Nawałki. To trener nie dla Wisły. A rozmowa o jego pracy w kadrze czy osobowości jest tu zbędna.

Plotki o Brzęczku nie mają, o ile mi wiadomo, żadnej podstawy w przecieku, ale biorąc pod uwagę to, jak zarządzany jest klub, wydają się prawdopodobne.

Moim zdaniem Brzęczek to bardzo przeciętny trener. W porównaniu do Skowronka ma większe doświadczenie i chyba jest mniej konfliktowy, więc zawsze byłby to progres. Gdyby jednak przyszedł, to mielibyśmy problem, bo facet nie czułby żadnej presji i byłby niezwalnialny. To byłby taki roześmiany Jurek, który w krótkich spodenkach jeździł po Europie odwiedzać kadrowiczów i robił sobie z nimi fotki. Mam też własną teorię na temat problemów Brzęczka ze zdrowiem, to mogłoby mu przeszkadzać w codziennej pracy, ale ponieważ sugeruję się tylko jego wyglądem, a nie jestem lekarzem, to nie ośmielę się tu nic napisać.

Chyba, że nie bierzemy dyrektora sportowego, bo zostanie nim właśnie wujek Jurek. Gdyby miał obok siebie jakichś ludzi do pracy, to na pewno byłoby to dużo lepsze rozwiązanie niż zatrudnienie go w roli trenera.

Skorży oczywiście nie weźmiemy, choćby dlatego, że nie zmienimy i nie powinniśmy na razie zmieniać trenera. Dlatego wspomniałem o nim tutaj w ramach ciekawostki.

Brzęczek jest lepszym trenerem niż może się wydawać, ale będzie to niestety bardzo zły wybór.

Raz, że w oczywisty sposób wskazuje Wisłę jako klub, który wprowadza program "rodzina na swoim". Najważniejsze stanowiska w klubie obsadzone są przez rodzinę bądź dobrych znajomych Błaszczykowskiego.

Nie jest raczej tajemnicą, że dyrektora sportowego nie ma właśnie dlatego, że rzadzące trio (z naciskiem na Kubę) panicznie boi się przekazania choć części odpowiedzialności komuś obcemu. Być może to strategia na pierwsze lata, do momentu spłaty wszystkich zaległych zobowiązań.

Jeśli nie, to w najbliższych latach będzie jedną z ważniejszych rzeczy, która blokuje nasz rozwój.

Dwa, że dość dobrze znany jest warsztat Brżęczka. Solidnie z tyłu, a przodu to głównie piłka na wolne pole. Jeśli Skowronek jest tak jebany przez kibiców i media, z Brzęczkiem będzie podobnie. On z tym materiałem nie wymyśli niczego więcej.

Trzy, że selekcjonerzy reprezentacji dość średnio radzą sobie z powrotem do pracy w klubie. Fornalik nigdy nie przestał myśleć jak trener ligowy i to okazało się jego sukcesem, poza tym wrócił do dobrze znanego miejsca. Nawałka najlepszym przykładem.

A co do Nawałki, to jeśli kogoś bym widział na pozycji dyrektora sportowego, to właśnie jego. Gość świetnie radzi sobie z planowaniem każdego szczegółu, potrafi dostrzec talent i wie, czego drużyna potrzebuje. To on postawił - wbrew wielu - na Pazdana i Mączyńskiego, którzy potem byli kluczowymi zawodnikami na Euro 2016.

Problemem jest jednak to, że Nawałka wciąż może uważać się za trenera. A ktoś myślący jak trener zawsze będzie próbował, nawet podświadomie, swojego podwładnego podkopywać.
Odpowiedz cytując