Wyświetl pojedynczy post
Socios Wisła Kraków
Junior Member
 
 
Od: 08.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21889
Stary 26.08.2020, 12:56
W ostatnich miesiącach nasze stowarzyszenie zaangażowało się w dyskusję na temat zagospodarowania Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana i otoczenia tego obiektu. Na początku roku zwróciliśmy się do Prezydenta Krakowa w tej sprawie z apelem w postaci petycji, podpisanej przez kilkanaście tysięcy osób. W ostatnich tygodniach zaś przedstawiciele Socios brali udział w spotkaniach roboczych z udziałem Zarządu Infrastruktury Sportowej, Wisły Kraków, Rady Miasta i Rady Dzielnicy. W trakcie tych spotkań wypracowane zostały wstępne założenia dotyczące aranżacji otoczenia stadionu. Pragniemy przedstawić Wam główne założenia tego planu i dalsze kroki, które będą w tym temacie podejmowane.

Plan przedstawiony 25 sierpnia na posiedzeniu Komisji Sportu Rady Miasta zakłada:

- Budowę wielofunkcyjnego boiska pomiędzy aleją 3-ego Maja i stadionem, potencjalnie z małą trybuną i zapleczem (szatnie)
- Przynajmniej częściową likwidację płotów od strony ulicy Reymana dla połączenia stadionu z Parkiem Jordana, likwidację płotów od strony alei 3-ego Maja i ul. Reymonta
- Miejsce na nowy pomnik Henryka Reymana i Aleję Gwiazd Wisły Kraków
- Budowę Muzeum Wisły Kraków
- Zaaranżowanie placu od strony ulicy Reymonta na przestrzeń publiczną (z zielenią i małą architekturą)
- Budowę 2 lub 3 parkingów naziemnych, zarówno od strony północnej, jak i południowej, łącznie na 1000 miejsc
- Brak większych zmian od strony zachodniej - pozostawienie strefy VIP z parkingiem na około 200 miejsc

Uważamy, że powyższy plan zmierza w dobrym kierunku i uwzględnia zgłaszane przez nas postulaty poprawy funkcjonalności stadionu i otwarcia go na mieszkańców. W petycji apelowaliśmy o budowę parkingów podziemnych - to rozwiązanie przekracza jednak możliwości finansowe miasta. Parkingi naziemne według przedstawionego planu mają jednak być stosunkowo niewielkie i tak zaprojektowane, by nie zdominować okolicy - uważamy to za realistyczny kompromis.

Chcemy też podkreślić, że spotkania robocze przebiegały w merytorycznej i partnerskiej atmosferze - pomysły zgłaszane przez klub i Socios były rzetelnie rozpatrywane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej i biuro architektoniczne i w bardzo dużym stopniu uwzględnione zostały w przedstawionym planie.

Plan ten ma charakter wstępny. Będzie on teraz przedmiotem otwartych konsultacji społecznych. Zachęcamy Was do zgłaszania wszelkich uwag i pomysłów - możecie to zrobić kanałami, które niedługo przedstawi miasto. Możecie też zgłosić swoje koncepcje do nas drogą mailową ([email protected]) - przedstawimy je zbiorczo urzędnikom i architektom. Konsultacje potrwają do końca września.

Warto podkreślić, że ten plan dotyczy jedynie otoczenia stadionu. Modernizacja samego obiektu (np. adaptacja przestrzeni pod trybunami, przebudowa pawilonu medialnego) będzie przedmiotem odrębnego postępowania.
Odpowiedz cytując