Wyświetl pojedynczy post
Jontek
Senior Member
 
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86716
Stary 18.08.2020, 15:53
Tak, xanti, to oczywiste, że klauzula będzie bardzo wysoka lub w ogóle jej nie będzie.


Dla młodego najbardziej opłaca się odejść za wysoką kwotę, bo jak klub dużo zapłaci to da młodemu więcej szans, by się spłacił. Normalne i logiczne.


Więc na czym polega kość niezgody?


Procent od transferu. Menadżer + zawodnik mogą sobie zażądać klauzuli otrzymania 50% kwoty transferowej. Albo i więcej. I wtedy z potencjalnych np. 5 milionów euro, 2 miliony trafiają do agencji menadżerskiej, 2 miliony do rodziny Buksów, a 1 milion zostaje dla Wisły. To tylko przykład. Ale jestem przekonany, że to procent od transferu, a nie klauzula jest negocjowana. I nie ja na to wpadłem, ludzie piszą na twitterach.
Odpowiedz cytując