Wyświetl pojedynczy post
pomeran
Senior Member
 
Od: 07.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#424
Stary 18.08.2020, 10:49
Z oceną trenera Skowronka jest o tyle problematyczna sprawa, iż nie wiemy jakie cele zostały przed nim wyznaczone w lidze. W Pucharze Polski się skompromitowali przede wszystkim piłkarze, ale tak już jest stworzona ta nasza "piłka", że odpowiedzialność za wyniki zawsze spada na trenera. Także tu niewątpliwie nie ma miejsca na żadne tłumaczenia. Jest to kosmiczna klapa nie tylko sportowa ale i wizerunkowa.

Nie wiemy czy włodarze postawili AS proste cele typu np. określona faza pp - 1/4, i może miejsce w lidze powyżej 6 (tak sobie zmyślam), czy też może dostał zadania mniej wymierne - typu rozwój młodych graczy czy wdrożenie odpowiedniego i oczekiwanego stylu gry. Tym nie mniej, polityka kadrowa nie może być oceniana przez pryzmat tego czy trener jest zwalniany szybko czy nie. To, że ktoś będzie trzymany latami jako trener i to na pewno "prędzej czy później odpali" nie jest żadną zasadą. Fornalik w Ruchu/Piaście i Nawałka w Zabrzu to zwyczajne jednostki. Zresztą Nawałka w jest tutaj dobrym przykładem za i przeciw takiemu podejściu. Pod jego wodza Lech maszerował spektakularnie w stronę dna tabeli bez widoków na jakikolwiek progres. Na to nie dało się patrzeć. Nie wiele brakowało żeby to wyglądało jak u nas za Schyłkowego Stolara.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz.. a mianowicie pewnych wyników wybaczyć się nie da. I tak jak Stolar powinien polecieć natychmiast po 0-7, tak nie mam przekonania, aby porażka z KSZO była równie upokarzająca. Bolesna - ale się zdarza.
Odpowiedz cytując