|
jak trenujesz, tak grasz
jak chcemy być klubem, który pozwala piłkarzom realizować potencjał i osiągać więcej (a przez to zarabiać na nich pieniądze), to musi być w szatni kultura doskonałości
jeśli połowa zespołu schodzi z boiska przed końcem treningu, to mamy kulturę przeciętności
ściągamy młodych do drużyny, albo zagranicznych piłkarzy, a potem oni widzą, że najbardziej doświadczeni zawodnicy mają wydupcone i nie ma z kim poćwiczyć po zajęciach. To jak mają się rozwijać? Jak mamy na nich zarobic?
oczywiście pewnie ktoś lepiej oczytany piłkarsko powie, że u Bielsy w Leeds jak ktoś zostaje po treningu, to znaczy, że ma siłę, czyli trenował za słabo, ale tam w środku tygodnia trening polega na godzinnej gierce, w której nie ma żadnej przerwy w grze. Piłka wychodzi za linię, od razu jest wrzucana nowa. Bidulki by pięciu minut tam nie wytrzymały
|