|
Dla mnie cały czas kluczową kwestią jest kim obsadzimy pozycję młodzieżowca.
Przeglądając kadrę na ten moment uważam, że najmniej na jakości stracimy stawiając młodego w pierwszej 11 na obronie. Zarówno Hoyo nie będzie gorszy od Klemenza czy Janickiego, jak i Szot na prawej obronie niewiele gorszy od Burego czy Niepsuja. I wiadomo, że oni sąmłodzi więc 30 meczów w sezonie nie zagrają, ale po 15 już tak. Jesli będzie hoyo na stoperze, to na prawej jak najbardziej którys z dwójki Burliga, Niepsuj. Jeśli w pierwszym składzie Szot na PO to na stoperze ktoś z trójki Janicki Klemenz, Mehremic. W sparingach jednak Szot grał w pomocy więc nie wiem czy jest taka opcja.
Oczywiście Olek Buksa również zapewne w kilku meczach może wyjść w pierwszej 11 i wtedy obronę można zestawiać inaczej. Pawłowski w środku pomocy w pierwszej 11 to uważam zbyt duża strata jakości jeśli siedzieć miałby ktoś z trójki basha, Żukow czy nawet Kuveljic. pawłowski jest IMO czwartym wyborem na środek pomocy. Szkoda, że Broda nie dostaje szansy, widocznie odstaje od Lisa czy Buchala, bo jeśli prezentowałby zbliżóny poziom to wtedy bez zastanowienia powinni na niego postawić a w rezerwe zostawić Lisa lub Buchala i tyle.
Oczywiście zakładając, że jeszcze może ktoś nowy się pojawić to wiele może się zmienić.
W Pucharze jest obowiązek 2 młodzieżowców więc jeszcze 'ciekawiej"
|