Wyświetl pojedynczy post
zibi7
Senior Member
 
Od: 01.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86572
Stary 06.08.2020, 02:49
Snow napisał(a):Wyświetl post
Z całym szacunkiem ale to co jest na tej grafice napisał jakiś uprzedzony dureń. Kilka rzeczy pierwszych z brzegu:
- niezbyt szybki. akurat jest całkiem szybki jak na stopera i warunki fizyczne. Wcześniej zdarzało mu się grać na skrzydle
- często nie wie co zrobić z piłką jest naprawdę niezły w wyprowadzaniu piłki zarówno po ziemi jak i długim podaniem. Na pewno bije na głowę Klemenza i Janickiego w tym elemencie.
Rzucasz inwektywami, a tutaj masz opinie portugalskiego skauta, który na podstawie narzędzi skautingowych przeanalizował grę tego zawodnika, nie tylko na podstawie filmików promujących:

-Nie jest zbyt zwinny i ma pewne trudności w przyspieszaniu i czasami jest pokonywany, gdy przeciwnik może szybko zmienić prędkość.

-Jest graczem, który lubi przejmować inicjatywę i robić postępy z piłką, jeśli ma miejsce, ale brakuje mu zasobów technicznych, aby grać z jakością, gdy wchodzi w bardziej zaawansowane obszary.

Jak widać są dosyć zbieżne z opiniami "uprzedzonego durnia" jak go nazwałeś.

Teraz parę słów ode mnie. Wcześniej przed Karpatami Mehmerić grał na lewej obronie i na filmach wygląda słabo, jest toporny, mało zwrotny, kiepsko kontroluje piłkę, często ją wypuszcza i ratuje potem wślizgami. Nie widzę z takim graniem zbyt wielkich szans na wygranie rywalizacji z Sadlokiem na tej pozycji.

No i teraz dochodzimy do środka obrony czyli pozycji na jakiej Bośniak zaczął grać zaledwie dwa lata temu, w Karpatach, które grały jednak systemem 3-5-2, gdzie Mehremić grał jako jeden z trójki środkowych obrońców. Jako środkowy obrońca w systemie 4-4-2 Mehremić zaczął grać dopiero w ostatnim klubie Aves. I było to raczej dla niego bolesne doświadczenie, bo raczej ulubieńcem kibiców tam nie został, a i klub szybko postawił na nim krzyżyk.

Tak więc w trakcie swojej przygody z piłką 28-letni Mehmeric zagrał ok. 30 meczów na pozycji środkowego obrońcy, a większość z nich w systemie 3-5-2. Czy taki zawodnik może stanowić alternatywę dla bardzo doświadczonego na poziomie Ekstraklasy Janickiego i ogranego znacznie bardziej niż Bośniak, a młodszego Klemenza? Przekonamy się już niedługo, oby nie było to bolesne doświadczenie.

Mimo wszystko liczyłem na bardziej konkretne wzmocnienie środka obrony. Nie wiem czym kierowali się działacze/trenerzy przy wyborze do obsadzenia środka obrony gracza z tak nikłym doświadczeniem na tej pozycji w systemie 4-4-2. Patrząc na gabaryty Mehmericia naprawdę zdziwię się gdyby wygryzł on Sadloka na lewej obronie.
Odpowiedz cytując