Wyświetl pojedynczy post
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26444
Stary 05.07.2020, 07:30
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Gdybym miał oceniać po jego zachowaniu, to wygląda na ortodoksyjnego wyznawcę judaizmu.

Stąd zresztą to zasłonięcie nie miało zapewne charakteru obrażającego w kierunku chrześcijaństwa, a było raczej chęcią uniknięcia bałwochwalstwa z punktu widzenia swojej religii.

Inaczej rzecz ujmując - dla ortodoksyjnego Żyda niedozwolonym bałwochwalstwem (awoda zara) byłoby zamieszczenie na swoim profilu znaku krzyża, będącego symbolem innej religii. Ściśle przestrzegając tegoż przykazania, chciał tak zamieścić symbol Wisły, aby jednocześnie nie złamać zakazu.

Chłopak po prostu nie chciał "zgrzeszyć"...
Rozumowanie godne czołowego mełameda

Ciekawe jakby tak jakiś Polak grający w Izraelu albo kraju Arabskim zakrył menorę gwiade Dawida albo półksiężyc w herbie czy też byś taki wywód napisał? I jak zareagowaliby miejscowi kibice?
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując