|
Krzysztof Kołaczyk w weszlo.fm, myślę bardzo ważny cytat:
"Co do Myślenic - mocno nalegałem, żeby najstarsze roczniki tam jeździły. To była moja decyzja, że nie mamy IV ligi. Uważam, że lepiej mieć szybciej U-17 i U-18 przy pierwszej drużynie, żeby chłopcy widzieli, że ta poprzeczka, do której chcą doskoczyć- czyli pierwsza drużyna - jest już w zasięgu, że można ją dostrzec."
W połączeniu z pierwszym transferem do CLJ (Tafara Madembo) można wysunąć wnioski na temat tego jak teraz prowadzona ma być polityka kadrowa Wisły.
Zapewne:
-1 drużyna (około 20-25 seniorów)
- U18, U17 z których najzdolniejsi (Buksa, Hoyo, Duda, pewnie inni) mają pukać do 1 drużyny z marszu
-wypożyczenia graczy nie łapiących się wiekowo do CLJ oraz nie mających szans na grę w 1 drużynie (tegoroczni Plewka, Balicki, Zdybowicz etc).
Zobaczymy jak to długofalowo wyjdzie, w PL jednak popularniejsze jest posiadanie drużyny rezerw.
|