@Cycu: dokładnie tak

zauważ, że na "Twojej" stopklatce lewy słupek bramki jest o całą grubość słupka na boisku (linia jest jakby za słupkiem)

Niestety, ujęcia są po kątem i to powoduje DUŻE przekłamanie perspektywy przez kamerę (płaski obraz).
Rozumiem, że sugerujesz się kawałeczkiem zielonej murawy między punktem styku piłki z boiskiem a linią, ale przepisy (może to i głupie) wymagają, żeby piłka całym odwodem przekroczyła linię.
Kamera widzi obraz płasko, dzięki temu możliwe są tricki tego typu:
https://www.youtube.com/watch?v=Z3wAHpYcZNA
Spróbuj to wydrukować i uzyskać taki sam efekt patrząc na to dwoma oczami
Ze stopklatki tego typu NIE DA SIĘ przesądzić czy był gol czy nie.
W sumie to ciekawe, czemu zainwestowali w VAR a nie są wstanie dodać kamery w górnej poprzeczce patrzącej pionowo w dół. Koszty chyba nie aż takie wielkie ...