Wyświetl pojedynczy post
kbr
Senior Member
 
Od: 08.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1214
Stary 16.06.2020, 12:02
Jak dla mnie gola nie ma, to tylko złudzenie. Swego czasu sławetny Wit Żelazko (poprzednik pana Sławka) zrobił nawet wycinanki z papieru kolorowego wizualizujące różne sytuację, żeby rozwiać związane z tym wątpliwości. Nawet jak piłka jest styczna do linii to gola nie ma. To że piłka dotyka murawy za linią jeszcze nie oznacza, że już ją przekroczyła całym obwodem.

Bez goal-line takich sytuacji nie można rozstrzygnąć w 100%. Dlatego dziwię się, że mamy VAR i spalone są analizowane co do milimetra, ale nie wydano kasy na dodatkową technologię.

Natomiast zgodzę się, że w jednej sytuacji sędzia popełnił koszmarny błąd w ocenie faulującego. Któryś z Arkowców postawił stempel na stopie Heberta, a sędzia gwizdnął faul Wiślaka. Sytuacja była ewidentna, kwalifikowała się na żółtą kartkę, a w dodatku sędzia stał kilka metrów od zdarzenia.
Odpowiedz cytując