Wyświetl pojedynczy post
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1724
Stary 15.06.2020, 17:36
FraMat napisał(a):Wyświetl post
...
Ponieważ w 14 meczach z tymi zespołami zdobyliśmy 16 punktów, wychodzi to 1,143 pkt na mecz
Zdobywając w kolejnych 7 meczach tyle samo punktów na mecz otrzymamy 8 pkt.
Da nam to 43 punkty.
Wystarczy?
Powinno wystarczyć.

Gunner1906 napisał(a):Wyświetl post
Ludzie podają ten przykład tylko zapominają że wtedy były dzielone punkty. I efekt był tego taki że Podbeskidzie mimo że miało 38 punktów po fazie zasadniczej a taki Górnik Zabrze 25. To po podziale punktów Podbeskidzie już miało 19 a Górnik 13. Czyli z 13 punktów zrobiło się 6. Później Podbeskidzie zrobiło 1 punkt a taki Górnik Zabrze 10. Czyli Gdyby nie podział punktów Górnik byłby pod Podbeskidziem. Również wtedy Górnik Łęczna by nie wyprzedził Podbeskidzia i Górale by nie spadli.
To nie ma większego znaczenia, że był podział punktów. Podbeskidzie przegrało 6 meczów, zremisowało jeden. Jakby nie było podziału punktów to uratowała by go "mała tabla".
Na dziś potrafię zrobić tabelę, w której spada Raków albo Górnik (ale chyba nie da się obu spuścić).
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 15.06.2020 o godz. 17:42.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując