FraMat napisał(a):

...
Ponieważ w 14 meczach z tymi zespołami zdobyliśmy 16 punktów, wychodzi to 1,143 pkt na mecz
Zdobywając w kolejnych 7 meczach tyle samo punktów na mecz otrzymamy 8 pkt.
Da nam to 43 punkty.
Wystarczy?
|
Powinno wystarczyć.
Gunner1906 napisał(a):

|
Ludzie podają ten przykład tylko zapominają że wtedy były dzielone punkty. I efekt był tego taki że Podbeskidzie mimo że miało 38 punktów po fazie zasadniczej a taki Górnik Zabrze 25. To po podziale punktów Podbeskidzie już miało 19 a Górnik 13. Czyli z 13 punktów zrobiło się 6. Później Podbeskidzie zrobiło 1 punkt a taki Górnik Zabrze 10. Czyli Gdyby nie podział punktów Górnik byłby pod Podbeskidziem. Również wtedy Górnik Łęczna by nie wyprzedził Podbeskidzia i Górale by nie spadli.
|
To nie ma większego znaczenia, że był podział punktów. Podbeskidzie przegrało 6 meczów, zremisowało jeden. Jakby nie było podziału punktów to uratowała by go "mała tabla".
Na dziś potrafię zrobić tabelę, w której spada Raków albo Górnik (ale chyba nie da się obu spuścić).