caucus napisał(a):

Ale wiecie, że nie ma w piłce nożnej czegoś takiego jak indywidualnie trenować kondycję?
To jest sport zespołowy, który opiera się na sprintach, nagłych zatrzymaniach się, zmianach kierunku biegu. Tego nie wyćwiczysz w domu. Nie jesteś w stanie tego wytrenować w żadnym innym miejscu jak boisko piłkarskie.
Nie rzucajcie teraz przykładami, że po tygodniu na siłowni na orliku nagle strzeliliście trzy gole. To nie jest sport wyczynowy.
Potrenują sprinty na bieżni w domu, ewentualnie w parku. I co dalej? Wejdą na boisko piłkarskie, zupełnie inna nawierzchnia, mięśnie nieprzyzwyczajone i już jest kontuzja.
|
Większych bzdur dawno nie czytałem. Rozwiń proszę jak trenuje się kondycję i wytrzymałość indywidualną zespołowo. Bardzo jestem ciekaw.
Co do dostępności boisk itp to zapytaj czy skoczkowie narciarscy trenują dziennie na skoczni? Albo "slalomowcy"? Każdy ma swój stok do zjazdów? Pooglądaj firmiki jak zawodnicy ćwiczą wytrzymałość, równowagę itp.