Wyświetl pojedynczy post
caucus
Socios Wisła Kraków
 
Od: 11.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86101
Stary 31.05.2020, 17:47
sorino napisał(a):Wyświetl post
Rządzi i dzieli do 70 minuty, bo potem już nie ma sił biegać i snuje się po boisku. Stały schemat tego sezonu obrona Częstochowy w końcówkach meczów i przeważnie tracimy prowadzenie, bądź przegrywamy. Potrzebujemy zawodnika do środka pola który będzie w stanie wytrzymać 90 minut meczu, a granie Bashą powoduje, że zawsze trzeba wzmacniać pod koniec środek pola, a i tak te bramki tracimy. Potem brakuje tej zmiany w formacjach ofensywnych i nie ma kto pociągnąć gry do przodu by odrobić stratę bramki. Dodatkowo drugą zmianę traci się na tego bzdurnego młodzieżowca.
Mecze, w których objęliśmy prowadzenie i nie wygraliśmy:
- Korona (W) - remis
- Śląsk (W) - porażka
- Górnik (W) - porażka
- Płock (D) - remis
- Lech (W) - remis

Mamy 4 remisy i 14 porażek. Prowadziliśmy w 5 z tych 18 meczów. To nie jest stały schemat tego sezonu.

Na schemacie szybka bramka i obrona w końcówce zrobiliśmy w tym roku 14 punktów, czyli prawie połowę naszego dorobku punktowego.

A co do samego Bashy: z nim jest tak, że jest on bardzo lubiany przez kibiców, bo:

1. Jest bodaj ostatnim ze ściągniętego przez Junco i Ramireza hiszpańskiego zaciągu. To nam się podoba, bo to kolejny dowód na to, jak magicznym klubem jest Wisła.
2. Wciąż jest w naszym klubie, co daje nam jakąś ciągłość. Wszystko dookoła się zmienia, ale Sadlok, Basha czy Brożek zostają. Boguskiego pomijam.
3. Każdy podświadomie czuje, że to piłkarz, który ma dyrygować całym zespołem, rozprowadza piłki. A że każdy chce się uznawać za znawcę piłki, to powie, że Basha to zajebisty zawodnik.

A czy jest taki zajebisty? Miewa takie momenty, jak na starcie tej rundy. Potem rzeczywiście brakuje mu trochę pary, ale ma na tyle duże umiejętności, że potrafi jakoś to załatać.

Kolejnego zawodnika do środka pola wprowadza się nawet jeśli dotychczasowa dwójka jest w pełni sił. To schemat stary jak świat. Lepiej jest zagęścić środek i poczekać na błąd rywala niż samemu go popełnić.
Odpowiedz cytując