Wyświetl pojedynczy post
leszekm
Senior Member
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12062
Stary 08.04.2020, 08:31
"Rok temu pomiędzy właścicielami klubów Ekstraklasy doszło do mocnego starcia. Rada Nadzorcza ESA składająca się z topowych klubów przeforsowała inny podział środków z kontraktu telewizyjnego, premiując topowe kluby. Na nic były późniejsze protesty maluczkich, na nic utyskiwania klasy średniej.

Kto by pomyślał, że sytuacja aż tak się odwróci.

Dzisiaj kluby tną pensje i €niektóre zwalniają ludzi. Argumentem jest oczekiwanie na ostatnią transzę pieniędzy od Canal+. Ale sęk w tym, że poza klubami z TOP4, cała reszta już prawie wszystkie należne pieniądze od telewizji otrzymała. Do rozliczenia pozostały tak naprawdę ogryzki za miejsce w tabeli, bo tak należy traktować pieniądze rzędu 350 000 a 2 000 000 złotych. Owszem, to ciągle sporo forsy, na ulicy się takiej nie znajdzie, ale nie są to sumy decydujące o być albo nie być. Największy problem mają potencjalni pucharowicze, którym na ten moment przepadło zdecydowanie najwięcej a to dlatego, że sami tak poprzesuwali te telewizyjne budżety.

Poszli na zwarcie i jak mawia młodzież karma wróciła. Nie cieszy mnie to, natomiast widzę w tym pewną nauczkę: o strategicznych sprawach powinny decydować wszystkie kluby, a głos każdego z nich powinien ważyć tyle samo. Jak ktoś chce być solistą w czasach hossy to potem trudno mu się odnaleźć w grze zespołowej na potrzeby kryzysu..."
https://weszlo.com/2020/04/07/jak-co...stanowski-195/
Odpowiedz cytując