Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 16.03.2020, 17:31
nero napisał(a):Wyświetl post
Są jakieś prawne ograniczenia dotyczące emisji akcji? Czy można sobie takie emisje robić w nieskończoność?
1. Jeśli chodzi o akcje sprzedawane "publicznie" (czyli tak jak teraz, do dużej liczby nieokreślonych imiennie osób), to "w nieskończoność", ale z ograniczoną częstotliwością raz na 12 miesięcy po maksymalnie 1 mln euro bez konieczności przejścia przez procedurę przed KNF.
2. Bez ograniczeń kwotowych (czyli "w nieskończoność") albo do mniejszej (<150) liczby osób (ewentualnie do obecnych akcjonariuszy), albo po każdorazowym zatwierdzeniu przez KNF memorandum.
Odpowiedz cytując