nero napisał(a):

|
Są jakieś prawne ograniczenia dotyczące emisji akcji? Czy można sobie takie emisje robić w nieskończoność?
|
1. Jeśli chodzi o akcje sprzedawane "publicznie" (czyli tak jak teraz, do dużej liczby nieokreślonych imiennie osób), to "w nieskończoność", ale z ograniczoną częstotliwością raz na 12 miesięcy po maksymalnie 1 mln euro bez konieczności przejścia przez procedurę przed KNF.
2. Bez ograniczeń kwotowych (czyli "w nieskończoność") albo do mniejszej (<150) liczby osób (ewentualnie do obecnych akcjonariuszy), albo po każdorazowym zatwierdzeniu przez KNF memorandum.