Zostało 5 kolejek.
Jeśli wszystkie drużyny by zapunktowały w tych najbliższych 5 kolejkach jak w ostatnich to :
7. Lechia 44 pkt
8. Wisła 43 pkt
9. Raków 42 pkt
10. Jagiellonia 39 pkt
11. Górnik 37 pkt
12. Płock 36 pkt
13. Zagłębie 36 pkt
Czyli grupa mistrzowska to jest raczej totalne sci - fi na tą chwilę. Chyba, że nagle po transferach zimowych staliśmy hegemonem ekstraklasy, który wszystkich ładuje w dupala jak leci.
Ja raczej wątpię, że znowu zgarniemy 4 zwycięstwa w 5 spotkaniach.
Osobiście bym nie miał nic przeciwko, ale bądźmy poważni
Można też oczywiście liczyć, żę Raków nagle zacznie taśmowo przegrywać, a reszta drużyn walczących o ósemkę też będzie słabo punktować ale to by musiało być strasznie dużo zbiegów okoliczności. Z resztą patrząc na nasz terminarz, wcale nie jestem przekonany czy by to nam wystarczyło.
Generalnie obstawiam takie szanse na ósemkę jak na mistrzostwo w przyszłym sezonie ;]
Teoretycznie możliwe - mało prawdopodobne.