Dariook napisał(a):

|
JA nie rozumiem jak mozna dokonywac wyboru, mniejszego zla. Trzeba tak dzialac aby zawsze byla jedna Wisla.
|
Obecnie nie ma jednej Wisły, ponieważ istnieją dwie Wisły, które mają rozbieżne interesy, które na tym etapie nie są do pogodzenia w ramach jednego organizmu. Można udawać, że tak nie jest, zaklinać rzeczywistość, że była, jest i powinna istnieć jedna Wisła, tyle że to będzie obrażanie się na stan faktyczny. Jakiegoś wyboru dokonać trzeba, bo tej prowizorki nie da się trzymać w nieskończoność.
Łatwo jest opowiadać bajki o tym, jak byłoby fajnie, gdyby wszyscy byli piękni, bogaci i zjednoczeni, ale co to wnosi? Oprócz tego, że przypomnimy sobie emocje z dzieciństwa...
Oczywiście można też, żeby pozbyć się przykrej konieczności wyboru mniejszego zła, jedynie przyglądać się temu, jak prędzej czy później SA upadnie. W imię jednej Wisły.