Wyświetl pojedynczy post
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22698
Stary 07.01.2020, 10:25
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Wszyscy to wiemy, dlatego zamiast ankiety proponuję :
Aby wysłać to pytanie z dopiskiem: jeśli tak uważasz to jesteś idiotycznie głupi, wyrzucany cię z socios, aktualnie wpłaciles na socios X złotych, prosimy o podanie numer konta na który zostanie zwrócone powyższe pieniądze. Zostaną one zebrane wśród inteligentnych i mądrych członków takich jak ja.
Jeśli ta rozmowa ma być merytoryczna to piszmy na poważnie...

Konrad. napisał(a):Wyświetl post

Istotą socios miała być demokracja, zdanie większości. Jeśli większość członków socios chce postąpić głupio, to tak mamy zrobić, jeśli nie to przestajemy być organizacja demokratyczna.
Istotą Socios miało być i jest wspieranie Wisły Kraków i to jest zapisane w celach Statutowych. W styczniu 2019 dopisaliśmy jeszcze do tego upowszechnianie wolontariatu i wspieranie innych organizacji w szczególności poprzez upowszechnianie idei Socios.
Stowarzyszenie może zajmować się tylko i wyłącznie tym, tylko i wyłącznie realizacją celów statutowych. Jeśli większość chce zajmować się innymi sprawami to niech zmieni statut. W innym razie choć jest większością nie może tego robić.

Konrad. napisał(a):Wyświetl post

Wydaliśmy też pieniądze na :

Reklamę tv.
Produkcję piwa.
Produkcja piwa jest działalnością gospodarczą a nie działalnością statutową więc przykład nietrafiony. A co do TV to chyba nie kwestionujesz tego, że stowarzyszenie może ponosić wydatki potrzebne do tego by móc upowszechniać wiedzę o tym, że w ogóle istniejemy.

Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Zgodnie ze statutem możemy w styczniu, po ew. przejęciu przez TS:
- dalej głosować nad celami zgłoszonymi przez Wisłę z nowym /starym właścicielem
- zamrozić pieniądze i nie przeznaczać na nic przez okres kilku miesięcy patrząc zarządowi na ręce.
- zamrozić większość kasy, ale cześć wydać na marketing i gadżety
- przeznaczyć kasę na juniorów i fundnac im jakiś fajny obóz
- gromadzić kasę na odbudowe Wisły od IV ligi.


Itd itp. Jest wiele innych możliwości działań niż tylko głosowanie na jaki cel spółce sa przelejemy kasę.
za twojej prezesury pojawiło się pytanie w którym jedna z odpowiedzi brzmiała (mniej więcej) : nie wydajmy kasy na nic, poczekajmy.

Dlaczego wtedy taka odpowiedź była zgodna ze statutem a teraz jest idiotyczna? Przecież powstalismy po to, aby wspierać Wisłę, jak można było zagłosować tak debilnie (głos na tą opcję oddało kilkaset osób)?
Możemy robić ankietę na wiele tematów ale jaki jest sens zdobywanie opinii na temat, którego nie ma. Naprawdę uważasz, że zadawanie pytania "Czy jeśli Leśnodorski będzie Prezesem Wisły to Socios powinno wspierać Wisłę?" ma sens ?

My jesteśmy od tego by Wisłę wspierać. Jeślli uważamy, że trzeba poczekać ze względu na niewiadomą sytuację właścicielską to wtedy zgłaszamy jako propozycję tego nad czym głosujemy propozycję, która brzmi "wstrzymajmy sie z wydawaniem pieniędzy" i już. Jeśli większość nad tą propozycja zagłosuje to wtedy nie wydamy pieniędzy.

Konrad. napisał(a):Wyświetl post
No i na koniec : istota wolności i demokracji jest to, że ludzie rozmawiają o czym chcą, a zarząd im to umożliwia. Jeżeli chcemy robić debilne sondaże to należy je robić, jeżeli chcemy zamrozić kasę to należy to zrobić, jeżeli chcemy wysłać teraz jakiś komunikat to TSu/SA to należy to robić. Jeżeli tak zadecyduje większość rzecz jasna.

Jeśli nie, to przestajemy być organizacja demokratyczna. A już była taka jedna...
No i nikt tego ludziom nie zabrania. Piszemy o tym i dyskutujemy.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 07.01.2020 o godz. 10:37.
Odpowiedz cytując