Wyświetl pojedynczy post
Konrad.
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22693
Stary 07.01.2020, 04:20
Cytat:
Zadawanie pytania o treści "Czy uważasz, że Socios powinno wspierać Wisłę Kraków SA, jeśli ta znajdzie się ponownie pod rządami Towarzystwa Sportowego?" jest pytaniem idiotycznie głupim
Wszyscy to wiemy, dlatego zamiast ankiety proponuję :
Aby wysłać to pytanie z dopiskiem: jeśli tak uważasz to jesteś idiotycznie głupi, wyrzucany cię z socios, aktualnie wpłaciles na socios X złotych, prosimy o podanie numer konta na który zostanie zwrócone powyższe pieniądze. Zostaną one zebrane wśród inteligentnych i mądrych członków takich jak ja.

Istotą socios miała być demokracja, zdanie większości. Jeśli większość członków socios chce postąpić głupio, to tak mamy zrobić, jeśli nie to przestajemy być organizacja demokratyczna.
Cytat:
Kraków i zadawanie członkom pytania o to czy powinniśmy wspierać Wisłę Kraków choć do tego zostaliśmy powołani jest pytaniem czy powinnismy realizować cele dla których zostalismy powołani.
Wydaliśmy też pieniądze na :

Reklamę tv.
Produkcję piwa.

Zgodnie ze statutem możemy w styczniu, po ew. przejęciu przez TS:
- dalej głosować nad celami zgłoszonymi przez Wisłę z nowym /starym właścicielem
- zamrozić pieniądze i nie przeznaczać na nic przez okres kilku miesięcy patrząc zarządowi na ręce.
- zamrozić większość kasy, ale cześć wydać na marketing i gadżety
- przeznaczyć kasę na juniorów i fundnac im jakiś fajny obóz
- gromadzić kasę na odbudowe Wisły od IV ligi.


Itd itp. Jest wiele innych możliwości działań niż tylko głosowanie na jaki cel spółce sa przelejemy kasę.
Cytat:
Zastanówmy się jak usprawnić działalność Socios, Co możemy zrobić by lepiej działać itp.

To przyniesie nam, Wiśle i Stowarzyszeniu więcej pożytku niż liczenie odpowiedzi na pytanie, które sprowadza się do tego czy powinniśmy realizować nasze cele statutowe.
za twojej prezesury pojawiło się pytanie w którym jedna z odpowiedzi brzmiała (mniej więcej) : nie wydajmy kasy na nic, poczekajmy.

Dlaczego wtedy taka odpowiedź była zgodna ze statutem a teraz jest idiotyczna? Przecież powstalismy po to, aby wspierać Wisłę, jak można było zagłosować tak debilnie (głos na tą opcję oddało kilkaset osób)?

No i na koniec : istota wolności i demokracji jest to, że ludzie rozmawiają o czym chcą, a zarząd im to umożliwia. Jeżeli chcemy robić debilne sondaże to należy je robić, jeżeli chcemy zamrozić kasę to należy to zrobić, jeżeli chcemy wysłać teraz jakiś komunikat to TSu/SA to należy to robić. Jeżeli tak zadecyduje większość rzecz jasna.

Jeśli nie, to przestajemy być organizacja demokratyczna. A już była taka jedna...
Ddf
Odpowiedz cytując