|
Założyliśmy Socios by pomagać Wiśle widząc jakie ma problemy. Zakładaliśmy Socios w czasach gdy Prezesem była Marzena Sarapata. To co było od początku dla mnie ważne to pomaganie Wiśle i to by pieniądze trafiały tam gdzie chcą Członkowie.
Choć wiarygodność tego Zarządu była żadna uważaliśmy, że mimo to Wisła jest naszym Klubem i trzeba działać i pomagać a nie mądrzyć się, że Zarząd lub właściciel jest "be".
Właśnie dlatego powstał Regulamin Rady Socios, dzięki któremu podejmujemy decyzje o przeznaczeniu pieniędzy. By mieć pewność, że Wisła wydaje pieniądze zgodnie z naszą wolą przekazywaliśmy pieniądze w formie darowizny celowej.
To jest istotą Socios. Gromadzenie pieniędzy i przekazywanie ich na to co postanowimy.Zadawanie pytania o treści "Czy uważasz, że Socios powinno wspierać Wisłę Kraków SA, jeśli ta znajdzie się ponownie pod rządami Towarzystwa Sportowego?" jest pytaniem idiotycznie głupim. Bo naszym celem statutowym jest wspieranie Wisły Kraków i zadawanie członkom pytania o to czy powinniśmy wspierać Wisłę Kraków choć do tego zostaliśmy powołani jest pytaniem czy powinnismy realizować cele dla których zostalismy powołani.
Zastanówmy się jak usprawnić działalność Socios, Co możemy zrobić by lepiej działać itp. To przyniesie nam, Wiśle i Stowarzyszeniu więcej pożytku niż liczenie odpowiedzi na pytanie, które sprowadza się do tego czy powinniśmy realizować nasze cele statutowe.
|