Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22313
Stary 12.12.2019, 22:58
leszekm napisał(a):Wyświetl post
Ostra riposta władz miasta na zarzuty Wisły. Urzędnicy: "Po wynikach nie widać sukcesów, które jakoby obecny zarząd klubu odnosił"

https://gazetakrakowska.pl/krakow-os...ar/c2-14651541
Ta odpowiedź to już zwyczajne chamstwo.

Dla ułatwienia dodam, że:

1. Wojewoda unieważnił WSZYSTKIE uchwały, w których rada miasta bez podstawy prawnej(!) próbowała zobowiązać prezydenta do jakiegokolwiek działania, w którym jedynym władnym do ich podejmowania jest zgodnie z prawem wyłącznie prezydent. Powodem tego unieważnienia nie były aspekty merytoryczne pomysłów radnych, ale to, że radni nie mają w ogóle prawa do tworzenia tego typu zobowiązujących uchwał. Wystarczyłoby, aby radni przestali z uporem maniaka tworzyć "uchwały kierunkowe", tylko np. rezolucje i wojewoda nic by do nich nie miał.

2. W momencie dokonywania de facto prywatyzacji MKS Cracovia SA miasto "zapomniało" dostosować statut tej spółki do nowego stanu prawnego i struktury właścicielskiej. Pomijając już fakt, że miasto w wyniku tej transakcji nie uzyskało ani grosza i jednocześnie straciło kontrolę nad spółką oraz wniesionymi do niej za darmo gruntami, pozostawienie tego postanowienia statutu (nie znajdującego już podstaw w obowiązujących przepisach prawnych), w wyniku zobowiązania do nieprzeznaczania dywidendy do podziału (niepobierania dywidendy), automatycznie zobowiązało miasto do dofinansowywania prywatnej spółki w tym zakresie. Z punktu widzenia wspólnotowego prawa i orzecznictwa, pozostawienie dywidendy w spółce na kapitale zapasowym jest automatycznie traktowanie jako jej finansowanie, takiej samej natury jak np. wniesienie do niej wkładu pieniężnego na podniesienie kapitału zakładowego i stanowi pomoc publiczną.

3. Wisła SA nigdy nie dostała od miasta żadnych gruntów. Dostała je, a właściwie to kupiła(!) z bonifikatą jedynie organizacja pozarządowa, organizacja pożytku publicznego - TS Wisła Kraków, które było wtedy całkowicie odrębnym podmiotem bez jakichkolwiek powiązań ze spółką (i zapewne wkrótce ten stan powróci). Czyli podmiot non-profit o zupełnie innej charakterystyce, założeniach i zasadach działania niż spółka handlowa. Spośród spółek handlowych działających komercyjnie w profesjonalnym sporcie dostała (za darmo) grunty (prawo użytkowania wieczystego) tylko jedna - MKS Cracovia SA.
Odpowiedz cytując