Wyświetl pojedynczy post
adam_09
Senior Member
 
Od: 11.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22181
Stary 06.12.2019, 12:40
Ogarnięcie efektywniejszego wykorzystania hotelu wcale nie jest taką ciężką sprawą jak się może analizując mikroekonomiczną sytuację krakowskiego rynku. Niemal na każdym wyżej pozycjonowanym wydarzeniu biznesowym - a tych w Krakowie zapewniam, że odbywa się odpowiednio dużo - przewija się temat brakujących hoteli dla mid & top management`u oczekujących standardu nie mniej niż *** ( korporacyjne standardy ). Co więcej liczba działających w Krakowie centrów SSC / IT / R&D itd. a w konsekwencji przyjeżdżających tutaj delegacji przez cały rok spokojnie by pokryła zapotrzebowanie hotelu w ww. klasie. Lokalizacja hotelu TS jest topowa. Mogę się założyć, że dla Novotelu przy Armii Krakowej gość niebiznesowy to nie więcej jak 10 % obłożenia. Większość hoteli *** lub **** w Krakowie ma pełne obłożenie noclegowe + eventowe. Trzeba tylko kreatywniejszej głowy i trochę samozaparcia aby skonstruować model w którym w zamian za długoterminowy najem jakaś sieć będzie mogła go obrandować swoim logiem i włączyć do systemu. Ewentualnie kogoś z jajami do układania biznes planów i pociągnięciem biznesu samemu ponieważ lokalizacja i wartość ziemi są na tyle adekwatne wartościowo aby pozyskać zewnętrzne finansowanie, szczególnie w obecnych czasach gdy zewnętrzny pieniądz jest tani jak nigdy.
Odpowiedz cytując