Piknik1906 napisał(a):

Tak. Ale także np. zakończenie działalności
Oraz wszystkie inne rzeczy, na które statut przewiduje obligatoryjną zgodę walnego.
Tak naprawdę z powołania się na paragraf 26 bez choćby wskazania litery, nie ma możliwości określenia o co chodzi i w jakim celu nadzwyczajne jest zwołane. Mam nadzieję, że chociaż we właściwej treści zawiadomienia o zwołaniu walnego delegaci dostali porządek obrad precyzujący o co chodzi, bo inaczej takie zwołanie jest praktycznie o kant tyłka potłuc.
Optymistycznie należałoby zakładać, że chodzi o wyrażenie zgody na jakieś czynności związane z dogadywaniem się z SA.