MaLk napisał(a):

Nie ma. "Licencyjne" są następujące zobowiązania:
- wobec klubów piłkarskich wynikające z tytułu działalności transferowej,
- wobec pracowników (w tym wszystkich zawodników), ZUS i US,
- wobec PZPN/WZPN.
Istnienie takich przeterminowanych zobowiązań (weryfikowane wg stanu na 31 marca w odniesieniu do zobowiązań powstałych do 31 grudnia roku poprzedzającego) skutkuje (co do zasady) bezpośrednią i obowiązkową odmową wydania licencji na kolejny sezon.
Obecność przeterminowanych zobowiązań z innego tytułu (czyli np. wobec TF czy miasta) nie skutkuje koniecznością odmowy wydania licencji, a organy licencyjne biorą je pod uwagę tylko w kontekście wpływu na zdolność do kontynuacji działalności klubu (w tym regulowania swoich zobowiązań) w kolejnym sezonie.
Mylisz pozycje wynikowe zawarte w rachunku zysków i strat za dany okres z pozycjami bilansowymi, które ujmowane są w bilansie według stanu na konkretny dzień.
Czyli (w uproszczeniu) w "zobowiązaniach" zamieszcza się wszystkie istniejące na dany dzień zobowiązania, niezależnie od tego, w którym roku powstały.
A zysk/stratę wylicza się porównując przychody i koszty, a nie saldo zobowiązań i należności.
|
Dzięki za info, znasz się na tym lepiej niż ja. Tak czy siak nie było raczej opcji miasta nie spłacić.