Wyświetl pojedynczy post
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22077
Stary 29.11.2019, 19:53
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Nie ma. "Licencyjne" są następujące zobowiązania:
- wobec klubów piłkarskich wynikające z tytułu działalności transferowej,
- wobec pracowników (w tym wszystkich zawodników), ZUS i US,
- wobec PZPN/WZPN.
Istnienie takich przeterminowanych zobowiązań (weryfikowane wg stanu na 31 marca w odniesieniu do zobowiązań powstałych do 31 grudnia roku poprzedzającego) skutkuje (co do zasady) bezpośrednią i obowiązkową odmową wydania licencji na kolejny sezon.

Obecność przeterminowanych zobowiązań z innego tytułu (czyli np. wobec TF czy miasta) nie skutkuje koniecznością odmowy wydania licencji, a organy licencyjne biorą je pod uwagę tylko w kontekście wpływu na zdolność do kontynuacji działalności klubu (w tym regulowania swoich zobowiązań) w kolejnym sezonie.


Mylisz pozycje wynikowe zawarte w rachunku zysków i strat za dany okres z pozycjami bilansowymi, które ujmowane są w bilansie według stanu na konkretny dzień.

Czyli (w uproszczeniu) w "zobowiązaniach" zamieszcza się wszystkie istniejące na dany dzień zobowiązania, niezależnie od tego, w którym roku powstały.

A zysk/stratę wylicza się porównując przychody i koszty, a nie saldo zobowiązań i należności.
Dzięki za info, znasz się na tym lepiej niż ja. Tak czy siak nie było raczej opcji miasta nie spłacić.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując