Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22071
Stary 28.11.2019, 20:24
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Dług wobec TF ma charakter licencyjny, nie mówimy tu o przekazanym długu wewnętrznym tylko sumie jaką TS miał zapłacić TF, która została rozłożona na raty.
Nie ma. "Licencyjne" są następujące zobowiązania:
- wobec klubów piłkarskich wynikające z tytułu działalności transferowej,
- wobec pracowników (w tym wszystkich zawodników), ZUS i US,
- wobec PZPN/WZPN.
Istnienie takich przeterminowanych zobowiązań (weryfikowane wg stanu na 31 marca w odniesieniu do zobowiązań powstałych do 31 grudnia roku poprzedzającego) skutkuje (co do zasady) bezpośrednią i obowiązkową odmową wydania licencji na kolejny sezon.

Obecność przeterminowanych zobowiązań z innego tytułu (czyli np. wobec TF czy miasta) nie skutkuje koniecznością odmowy wydania licencji, a organy licencyjne biorą je pod uwagę tylko w kontekście wpływu na zdolność do kontynuacji działalności klubu (w tym regulowania swoich zobowiązań) w kolejnym sezonie.

s1mone napisał(a):
Ona zawiera nasze biężące zobowiązania i należności powstałe (zafakturowane) w tym roku kalendarzowym.
Mylisz pozycje wynikowe zawarte w rachunku zysków i strat za dany okres z pozycjami bilansowymi, które ujmowane są w bilansie według stanu na konkretny dzień.

Czyli (w uproszczeniu) w "zobowiązaniach" zamieszcza się wszystkie istniejące na dany dzień zobowiązania, niezależnie od tego, w którym roku powstały.

A zysk/stratę wylicza się porównując przychody i koszty, a nie saldo zobowiązań i należności.
Powód: uzupełnienie celem uniknięcia dubla
Ostatnio edytowane przez MaLk : 28.11.2019 o godz. 20:39.
Odpowiedz cytując