Wyświetl pojedynczy post
szym_ek
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 05.2007
Skąd: Bronowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21562
Stary 20.11.2019, 09:22
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
TS ma majątek (grunty), który w razie kłopotów, o których wspomniano, jest zabezpieczeniem. SA takiego majątku nie ma.

Co do pierwokupu - po pierwsze, to chyba nie jest to do końca takie proste. Może ktoś pociągnie temat, mi zdecydowanie brak kompetencji:

https://twitter.com/em_es80/status/1...173294080?s=20

Po drugie, aby skorzystać z pierwokupu, trzeba mieć środki. TS ma majątek, ale nie gotówkę...

Wg mnie umowa licencyjna jest zdecydowanie wystarczają - SA swobodnie może używać znaku i nazwy, prawa do herbu i nazwy są z kolei bezpieczne.

Ps. http://historiawisly.pl/wiki/index.p...na_Olimpiadach
Przykład

Za 10 lat do władzy w TS dochodzi "Grizzli". Wierny kibic Wisły i sprytny "biznesmen". Po przejęciu władzy w TS chciałby jeszcze wydoić Wisłę SA ale ta jest dobrze zarządzaną spółką i nie daje takich możliwości.

Gryzzli wypowiada umowę licencyjną - spółka nie może używać herbu i nazwy i jest w czarnej dupie.

Niemożliwe? Bo os latach jestem w stanie sobie różne rzeczy na Wiśle wyobrazić.

Dzielone prawa z pierwokupem są dla mnie badzo sensowne.
Odpowiedz cytując