TS ma majątek (grunty), który w razie kłopotów, o których wspomniano, jest zabezpieczeniem. SA takiego majątku nie ma.
Co do pierwokupu - po pierwsze, to chyba nie jest to do końca takie proste. Może ktoś pociągnie temat, mi zdecydowanie brak kompetencji:
https://twitter.com/em_es80/status/1...173294080?s=20
Po drugie, aby skorzystać z pierwokupu, trzeba mieć środki. TS ma majątek, ale nie gotówkę...
Wg mnie umowa licencyjna jest zdecydowanie wystarczają - SA swobodnie może używać znaku i nazwy, prawa do herbu i nazwy są z kolei bezpieczne.
Ps.
http://historiawisly.pl/wiki/index.p...na_Olimpiadach