Wyświetl pojedynczy post
Merkury
Senior Member
 
Od: 06.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21430
Stary 17.11.2019, 15:33
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Koszykówka kobiet straciła sponsora przez odebranie ulg Can Packowi a także ze względu na zmiany w samej firmie. W Krakowie niestety nikt nie garnie się do wspierania sportu, równie dobrze można zadać pytanie, dlaczego - mająca profesjonalistów w zarządzie - Wisła Kraków SA nie potrafiła przez rok znaleźć sponsora choćby na spodenki?

Chlew w TS robili ludzie, jednostki - nie ma już po nich w zasadzie śladu. Jest zupełnie nowy zarząd, nie mieszajmy ich z błotem tylko dlatego, że chcą pomóc oczyścić i odbudować TS.

Co do samych negocjacji - trzeba współpracy, a nie wojenek. Sam stoję na stanowisku, że dla dobra całej Wisły priorytetem jest sekcja piłkarska, to ona może napędzić cały klub. Nie znamy jednak do końca żądań/warunków jakie zostały postawione przez spółkę TSowi. Mam mieszane uczucia choćby w sprawie przekazania praw do nazwy i herbu. Nie sądzę, by TS robił jakikolwiek problem w sprawie np. umowy licencyjnej i na tej podstawie SA mogłaby spokojnie używać i herbu i nazwy. Jeśli jednak SA chce zwyczajnie przejąć herb i nazwę, to już nie wiem, czy taki pomysł jest nie tyle możliwy, co odpowiedni. Spółka ledwo zipie, jej bankructwo to strata prawa do herbu i nazwy. Już kilka klubów miało problemy, by odzyskać prawa do swoich znaków... No chyba, że i taką możliwość da się jakoś prawnie zabezpieczyć - tu już pytanie do forumowych prawników.
Przede wszystkim TS-u w chwili obecnej nie stać na zwrot pożyczki udzielonej klubowi przez Panów obecnie zarządzających klubem - sekcją piłkarską. Dwa ekipę ratunkową również w chwili obecnej nie stać na utrzymanie moim zdaniem drużyny na odpowiednim poziomie sportowym vide brak sponsorów, inwestora etc.
Jeżeli się Panowie nie dogadają to TS-u nie dość że nie stać w ogóle na utrzymywanie drużyny to jeszcze dostaną nakaz sądowy (w skrócie) aby oddać kasę z odsetkami za opóźnienie w transakcjach handlowych 9,5% w skali roku obecnie.
Trzecia uwaga jak w dzisiejszych czasach można funkcjonować w formie Towarzystwa - stowarzyszenia i prowadzić z sukcesem tyle sekcji.
Odpowiedz cytując