serek.c2
Ale dziwi Cię to, że politycy dla doraźnego interesu robią coś sprzecznego z tym co wcześniej mówili?
Szewa
Oczywiście, że będzie głosował, tylko nie będzie się cieszył

Dwulicowość zobowiązuje. Jak nie teraz, to za kilka miesięcy. Z resztą w jednym wywiadzie mówił, że teraz najważniejsze są wybory prezydenckie, a tych wg niego nie można wygrać bez poparcia klasy średniej. I dlatego do maja muszą się wstrzymać z kontrowersyjnymi pomysłami. Dopiero w późniejszych wywiadach mówił o negatywnym wpływie na gospodarkę. Wg mnie możliwe są dwie opcje:
1. W drodze kompromisu ustalą, że limit pozostanie, ale będzie odniesiony do 40-krotności.
2. Faktycznie dogadali się z Lewicą i wprowadzą emeryturę maksymalną. Zagrają przedstawienie i Gowin zachowa twarz i powie, że się nie ugiął. PIS będzie miał dodatkową kasę na rozdawnictwo. Lewica zyska panią Komisarz. A Holecka w Wiadomościach będzie piała, że "rząd zabiera złodziejom i daje dzieciom".
Generalnie widać, że pali im się pod dupą. Naobiecywali gruszek na wierzbie, typu 13 i 14 emerytury, a teraz zastanawiają się skąd brać na to pieniądze.