ciacho napisał(a):

|
Z tego co rozumiem to Wisła SA jest winna TSowi 40 mln czyli dług, którego TS ma nie egzekwować.Jeśli ktoś przejmie/ kupi Wisłę SA od TSu to Wisła SA będzie winna te 40 mln nowemu właścicielowi, a nie TSowi (czyli TS nie egzekwuje długu). Ale inna sprawa, że Wisłą SA (albo TS) jest też winna bezpośrdnio Telefonice jakąs kasę.
|
To oczywiste.
Ale dlaczego TFK pozbyła się swojej wierzytelności?
Dlaczego mogąc domagać się zwrotu 40 mln powiedziała: a ch... z tym, niech TS się o to stara, albo jakikolwiek inny nowy właściciel?
Telefonika oddała do TS Wisłę wraz z długiem i TS nie jest zobowiązane do oddania tych pieniędzy Telefonice?