|
Jeżeli chodzi o występ Cracovii w meczu z Legią to, należy pamiętać że Legia jest bardzo dobra w destruckji ,przeszkadzaniu i kontroli przestrzeni na boisku, co pokazały ich mecze w eliminacjach do LE i chociażby mecz z Jagą w 10. W Legii problemy zaczynają się w momencie straty bramki bo Vuković nie ma pomysłu na to jak atakować w tej sytuacji lub jego pomysły nie są najlepsze. Legia strzeliła pierwsza to i grała swoje przez wiekszość meczu.
Patrząc uczciwie to Cracovia jest piłkarsko faworytem tego spotkania. U nas przewaga może być po stronie mentalnej i w sile 33 tyś wiślackich gardeł.
Zwróciłbym też uwagę na ilość sytuacji stworzonych przez Cracovię w ostatnich derbach pomimo faktu przespania 50 minut gry. 26 przy naszych 10, z czego 17 w drugiej połowie.
Myślę że na remis/wygraną potrzeba nam minimum 2 bramek. Bez Pawła i Kuby może być ciężko.
|