Wyświetl pojedynczy post
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 09.2009
Skąd: Katowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#82
Stary 02.09.2019, 20:02
Ci co maja pretensje o straty i system gry, to powinni sie zastanowić nad nastepująca kwestia: jaka jest rola trenera?
Czy to jest człowiek, który ma wybrać wg swojego uznania najlepszych z kadry do pierwszego składu, rzucic im piłke i krzyknąć: grajcie!

Czy to jest ktoś, kto ma podążać zgodnie z zasada "cel uświęca środki" wycisnąć na maksa potencjał ludzki i choćby mordując piłkę nożną i wywołując krwotok z oczu kibiców grać tak aby tylko nie przegrać?

Czy może jednak jest to ktoś kto ma CZEGOŚ NAUCZYĆ?

Stolarczyk mimo, że ma skład głównie węgla i papy jak to tu ktoś wymieniał jednym tchem - Janicki, Niepsuj, Klemenz, Mak, Boguski itd itp to jednak stara sie tym ludziom coś pokazac, NAUCZYĆ ich grać. Stąd rozgrywanie piłki od tyłu w nawet najbardziej beznadziejnych sytuacjach gdzie zbawieniem byłoby wypier*dolenie piłki w kosmos. Stąd liczne, krótkie podania zamiast lagi do przodu.

Oczywiście nie nauczysz nikogo grac w pilke przez tydzien, miesiąc czy pol roku. Ale to MUSI zaprocentowac. Tak jak ktos pisał w polskiej lidze murarka, kontra i nic wiecej. Po czym jak przyjdzie do ataku pozycyjnego w Europie przegrywamy juz z absolutnie kazdym, bo nikt tak grac u nas nie potrafi. Dlatego wole taką jak nasza gre i takie porazki niz jakies zjebane 1-0 i murarka 90 min. Noz mi sie w kieszenie zawsze otwierał ze majac czasami 2x lepszych pilkarzy od reszty ligi przez lata gralismy najbardziej minimalistycznie jak sie tylko dało. Strzelic na 1-0 i obrona i jak sie uda to kontra. No ku*wa.

Oby trener nie zszedł z drogi, ktora obrał. Oby wytworzył styl, a z czasem, jak sie bedzie poprawiała nasza sytuacja finansowa, dobierał sobie coraz lepszych wykonawcow do tego stylu i wtedy zmasakrujemy tą lige.
Odpowiedz cytując