|
I jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki szybko skończyły się narzekania na system 433.
Może się okazać, że wymienność pozycji w drugiej i pierwszej linii będzie dla przeciwników tak zaskakujaca, że Stolarczyk zrobi drużynę najtrudniejsza do rozpracowania w lidze. Widać zresztą, że próbuje przepchnąć system bardzo nowoczesny i w odróżnieniu od Carillo, wymaga od piłkarzy więcej kreatywności i wymienności pozycji, niż zabezpieczania stref i biegania jak u Hiszpana. Dobór nowych zawodników zresztą zdaje się to potwierdzać.
Co też warte zauważenia, druga linia dobrze współpracowała mimo braku Bashy. Jesli chodzi o wymienność pozycji, Albanczyk może mieć mocno pod górkę, ale wierzę że jego techniczne umiejętności i zmysł taktyczny wezmą górę nad starymi przyzwyczajeniami.
Na Jagiellonię widziałbym taki skład jak na LKS, ew. wymiana Kuby za Chuce i Bashe za Boguskiego. Choć ten ostatni zagrał wczoraj nie najgorsze zawody.
|