|
Jeszcze jedno w naszej nowej taktyce jest warte podkreślenia - boczni obrońcy grają bardzo ofensywnie i Niepsuj, poza bardzo słabymi dośrodkowaniami, świetnie potrafi zagrać piłkę po ziemi, czy to w pole karne, czy to na środek boiska. Nie "głupieje", nie gra np. jak Pietrzak, który znany jest z ofensywnej gry, ale jednak nie umiał obrócić z piłką w stronę własnej bramki, czy ściąć do środka (co np. potrafi Sadlok), tylko w trudnej sytuacji, bez miejsca na rajd, na ogół słał piłkę na alibi, wzdłuż linii bocznej, gdzie nie było nikogo z naszych piłkarzy. Niech profesor Kuba pokaże Davidowi swoje płaskie dośrodkowania na 11 metr od bramki rywala (Boguski też świetnie potrafi w ten sposób wycofać piłkę) to będziemy mieli z niego dużo pociechy, bo wydolność (dużo przebiegniętych kilometrów i znowu najwięcej - 19, sprintów), szybkość (której braku bardzo się obawiałem, patrząc na posturę zawodnika) i świetne warunki siłowe ten zawodnik ma i piłka mu w prostych zagraniach nie przeszkadza.
Choć nie można oczywiście zapominać o słabszych 2 poprzednich występach Niepsuja, mecz z Jagą będzie kolejnym testem jego możliwości.
|