Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#85395
Stary 30.07.2019, 09:24
Analizując budżet Wisły wpadacie w pewną pułapkę, jaką jest rok obrotowy. Problem polega na tym, że nasz rok obrotowy jest rokiem kalendarzowym, natomiast faktyczny "budżet klubu" jest funkcjonalnie oparty na sezonie rozgrywkowym.

Innymi słowy, nawet jeśli nasze przychody za 2019 r. faktycznie będą większe o te 3,5-4 mln zł w porównaniu do ok. 26 mln zł w ostatnich latach, to większość z tych planowanych ponadnormatywnych przychodów już została zrealizowana w rundzie wiosennej i na zakończenie poprzedniego sezonu. Ta kasa już dawno została wydana żeby uzyskać licencję, a w przypadku kasy z ESA objętej cesjami możliwe, że nawet do nas nigdy nie wpłynęła, żeby chociaż zrobić obrót na rachunku. Nie ma więc większego sensu uwzględnianie jej w budżecie na ten sezon, bo na tę chwilę po prostu żyjemy z dnia na dzień z bieżących wpływów, przychodów transferowych nie było, euforia zakupów karnetowych i gadżetowych już przeszła, a kolejne dzielenie kasy z ESA za blisko rok. A płacić trzeba cały czas.
Odpowiedz cytując