Wyświetl pojedynczy post
WHITE*STAR
Senior Member
 
Od: 07.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#85383
Stary 29.07.2019, 10:02
Adrio napisał(a):Wyświetl post
Budżet transferowy to 30mln czy budżet na utrzymanie wszystkiego plus spłatę długów to 30 milionów? Już nie mówmy że jesteśmy tacy bogaci że możemy sobie pozwolić na transfer każdego. Mówili że każdą złotówkę przed wydaniem oglądają dwa razy więc nie wymagajmy w takiej sytuacji transferów zawodników na już którzy zrobią różnice.


Ponoć dzisiaj na testach medycznych ma być jakiś hiszpański środkowy pomocnik z tego co pisał Hanejko.
Jaki transferowy? Budżet całego klubu. Naprawdę tak boli wpisanie kilku fraz w Google?



Tu przychody klubów ESA w zeszłym roku. W tym roku przychody Wisły mają być o ok. 3,5 mln zł większe (więcej sprzedanych karnetów, podwyżki cen, zyski z transferów, większe zyski z ESA). Natomiast oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę nasze duże wydatki na stadion (ok 2 mln zł), przeterminowane zobowiązania wobec agentów i piłkarzy (przynajmniej 2 mln zł), możliwą cesję środków z ESA przez miasto (nie wiem czy wliczone do przychodów, jeśli nie to kolejne -1,7 mln zł). Do tego są na pewno inne długi, które trzeba spłacać. Nawet baza w Myślenicach to duży koszt prawie 150 tys. zł/mc.

Na koniec na funkcjonowanie klubu zostaje pewnie jakieś 20-22 mln zł. Ani to dużo ani mało. Inne kluby pewnie też mają jakieś długi i spore zobowiązania w stosunku do przychodów. Nie jest to jednak tak jak mówią niektórzy taka tragedia, by nie dało się powoli czegoś budować, a jedynie myśleć o przeżyciu do 10'. Kilka klubów ESA takich środków może nam wręcz pozazdrościć.
Odpowiedz cytując