El'kabat napisał(a):

To niech zdobywa wchodząc z ławki. Potrzebujemy punktów w każdym możliwym meczu, bo możemy się obudzić z ręką w nocniku pod koniec sezonu.
Buksa może i ma umiejętności wyższe jak na swój wiek, ale fizycznie jeszcze mu wiele brakuje do grania w ekstraklasie.
|
Ogromna ilość zawodników właśnie przez takie myślenie zarządzających odchodziła z macierzystego klubu, bo byli za niscy, za słabi itp. by dostać szanse u innego trenera w tej samej bądź silniejszej i pokazać, że nie trzeba mieć niewiarygodnych warunków fizycznych tylko trochę talentu i cwaniactwa! Sam przykład Maków w naszej lidze, mączyńskiego albo lewandowskiego w L. Pomijając przykłady zza granicy typu Valbuena, Nasri, Messi czy Insigne.
Słaby fizycznie bo nie potrafi się przepchnąć w polu karnym z obrońcą? 80% napastników bądź skrzydłowych w naszej lidze tego nie potrafi, bo szukają faulu i karnego/wolnego.
Słaby fizycznie bo jest niski i nie wygra wysokich piłek? Zawodnicy znacznie niżsi od Olka strzelali głową po przeskoczeniu defensora w walce o główkę (chociażby Boguski).
Słaby bo nie jest szybki? Nie trzeba mieć talentu sprinterskiego żeby dobrze grać. Przykłady takie jak Mazek z ruchu lub Przybecki dobitnie to udowadniają, że samą szybkością nie nadrobi się niczego bez techniki.
Pewnie... Dalej .......my się 90 minut z Brożkiem, który zagrał PIERWSZY DOBRY MECZ od dawien, dawien dawna i za cały mecz nie oddał nawet strzału na bramkę. Może od razu poślemy Buksę, Szota czy Hoyo-Kowalskiego do 3 ligi na wolny kontrakt za darmo bo przecież są ....a za słabi na pierwszy skład to na kij ich trzymać... Zrozumcie, że TYLKO TERAZ póki jest okno jeszcze otwarte na zachodzie jest szansa na sprzedaż
wyróżniających się! młodych. Gwarantuję, że gdyby Buksa zagrał teraz w Gdańsku i za tydzień na R22 dwa mecze życia i w każdym strzelił gola to od razu zgłaszają się jacyś Niemcy czy Włosi i dają 1mln Euro co jest zbawieniem dla Wisły... Może ktoś powie mało, a może ktoś powie, że sporo ale sprzedalibyśmy zawodnika o talencie X... Który mógłby skończyć jak Lewandowski pod okiem dobrego zachodniego trenera i mieć do końca jego kariery z
KAŻDEGO TRANSFERU OKREŚLONY % płacony za ekwiwalent za wyszkolenie lub wieczny talent pokroju Wojtkowskiego gdzie po jednej ostrej kontuzji kończy się gra "na poważnie" i zawsze będzie się przeciętniakiem.
Poza tym szanujmy się, ale dobrze wiemy iż Paweł lub Rafał potrafią zagrać 1 (słownie JEDEN) dobry lub przeciętny mecz a kolejne 10 koncertowo s.......ić absolutnie nic nie wnosząc do gry, a forma takich gości jak Kumah, Buksa, Szot będzie niewiadomą dopóki nie będą regularnie grać.