@WHITE*STAR
Będę odnosił się poszczególnie do każdego z Twoich argumnetów:
Cytat:
|
- Wisła w tym oknie podpisała piłkarzy o średniej wieku ponad 30 lat, wraz z 3, którzy niemal na pewno podpiszą, średnia wzrośnie do ponad 31 lat. Jest to ewenement nawet na skalę polską.
|
Pisałem to już w poprzednim poście, źle przedstawiasz sprawę, brzmi to tak (i pewnie chcesz żeby to tak brzmiało), że Wisła podpisuje nowych zawodników, z średnią wieku powyżej. Otóż nie, zdecydowana większość to przedłużenie kontraktu. Nie zapominaj, że Ci zawodnicy to trzon zespołu z poprzednich rund. Rozumiem, że fajnie podawać suche liczby i krzyczeć, że nie gramy młodymi. Jednak nie tędy droga.
Cytat:
|
- Wisła w poprzednim sezonie była 4. klubem w ESA pod względem liczby meczów jej zawodników w ESA, więc doświadczenia i bez przedłużania WSZYSTKICH umów z weteranami i podpisywania nowych, doświadczonych ligowców tu nie brakowało;
|
Znów nic nie wnosząca statystyka, liczby nabijają Brożek, Boguski, Burliga, Peszko, którzy tak na prawdę dużo u nas nie pograli w przeciągu sezonu. Jak wspomniałem wyżej, głupotą byłoby odrzucenie trzonu zespołu oraz liderów szatni, tylko dlatego by wprowadzić nowych młodych zawodników i na nich budować nowy zespół. Do klubu dołącza Janicki i Mak, 27, 26 lat. To są dobre ruchy transferowe.
Cytat:
|
- Wisła była 6. klubem ESA pod względem ogrywania młodzieżowców. Ogółem 6/8 klubów z grupy mistrzowskiej zajęło miejsca w górnej połowie tej klasyfikacji. Oznacza to, że ani Wisła nie była jakimś klubem, który zdecydowanie wyróżniałby się niedoświadczonymi zawodnikami. Oraz, że można zająć dobre miejsce w lidze, jednocześnie ogrywając 1-3 młodych. Żadna drużyna z górnej połowy klasyfikacji, o której piszę nie spadła z ligi. Spadła za to najgorsza w ogrywaniu Miedź Legnica;
|
Tylko teraz popatrz, na zespoły które ogrywały młodzieżowców <swoją drogą ciekaw jestem do jakiego wieku w tej statystyce liczy się młodzieżowiec>. Zapewne jest tam Lech, pewnie też Zagłębie i Legia. Dwa pierwsze zespoły to zespoły z najlepiej rozwiniętymi akademiami piłkarskimi w Polsce. U Legii statystykę zapewne podbił Szymański z Majeckim. Wyprzedza nas też pewnie Górnik, który mógłby spaść z ligi, gdyby nie transfery w przerwie, które dały im wyraźny oddech. No, ale Górnik grał młodymi z konieczności, zobacz do czego to prawie doprowadziło. Nam statystykę podbiła niewątpliwie końcówka sezonu, gdzie swoje minuty zbierał Hoyo, a także inni wchodząc z ławki. Także, po raz kolejny na siłę podciągasz swój argument pod tezę...
Cytat:
|
- Piłkarze doświadczeni są statystycznie drożsi od niedoświadczonych, a jednocześnie zabierają miejsce młodym i nie dają na sobie zarobić. Rynek jest otwarty, można sięgać do niższych lig, lig egzotycznych, testować piłkarzy, a nawet już wpuszczać wychowanków;
|
Nasi wychowankowie dostali swoje szanse, bądź co bądź troszkę z konieczności, ale dostali. Jeżeli w pełnym okresie przygotowawczym wybiją się, lub będą grali prawie że na równi z resztą zawodników, to znowu dostaną swoje szanse. Nie sztuką jest wpuścić młodziaka na głęboką wodę i czekać aż utonie. Mądrze trzeba ich wprowadzać, a nie na hura, by liczby się zgadzały. Skoro mówisz o tym, że doświadczeni zawodnicy są drożsi od młodych, podaj konkrety. Proszę tylko o nie podanie byle jakiego kopacza z I, II ligi, tylko o realne wzmocnienie składu, lub o reprezentowanie zbliżonego poziomu do weteranów. Chyba nie chodzi Ci tylko o to by kupić młodego, wstawić do składy niech gra i może się uda.. Nie tędy droga. A za w miarę ogarniętego młodego trzeba sporo zapłacić, zatem czekam na to porównanie kto jest droższy, poparte statystyką nie pustymi słowami.
Cytat:
|
- W przypadku problemów finansowych jednym ze sposobów radzenia sobie z nimi jest ograniczenie wydatków na kontrakty, a nie ściąganie doświadczonych piłkarzy i liczenie na wyniki sportowe. Ruch nie przez limity miał problemy, a przez próby ich omijania. Śląsk Wrocław w ostatnim sezonie pokazał do czego prowadzi polityka stawiania na doświadczenie ligowców. Tzn. brak wyników sportowych + powiększenie długów + beznadziejna gra + brak zysków z transferów.
|
A to pozostawię bez komentarza.. 
|