Hermond napisał(a):

widać jak tym sposobem Ruch wyszedł z zapaści finansowej. Brał zawodników za grosze, promował i sprzedawał za miliony. Teraz jest średniakiem europejskim.
Górnik Zabrze ruszył podobną drogą. Przestał brać pieniądze od miasta bo zaczął żyć z handlu zawodnikami. Nie musiał też ratować się drogim, zagranicznym zaciągiem aby uniknąć spadku.
Do tego jak mówi doświadczenie kibice lepiej identyfikują się.z nieznanymi nikomu zawodnikami z Afryki czy Słowacji niż z jakimiś Wasilewskimi, Makami czy Sadlokami. Co więcej Ci anonimowi zawodnicy ze wszystkich krańców świata zakochują się w klubie po uszy i nie zmuszają klubu do sprzedaży ich poniżej wartości.
|
Właśnie w tym rzecz, że gdyby Ruch nie chciał rumakować i podpisywać na lewo, a dostosowałby się do limitu, to nie byłby teraz tam gdzie jest.
Jestem przekonany, że przy tej polityce sportowej, jeśli nie objawi się w w Wiśle super drogi talent lub nie znajdzie bogaty inwestor, za rok lub dwa znów trzeba będzie ratować klub.
Kończę wątek. Zalecam przeczytanie wszystkich moich postów z ostatnich 2 dni.