Wyświetl pojedynczy post
WHITE*STAR
Senior Member
 
Od: 07.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#85213
Stary 19.06.2019, 16:23
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Oficjalnie tak, ale nieoficjalnie Kwiecień zwiększył sponsoring, żeby było na Peszkina. Wisłocki to tłumaczył w jednym z wywiadów.



Czyli kogo? Kiko już tutaj nie ma, a jak widać po innych klubach (większość hiszpańskich transferów to nieporozumienia) nie każdy zabrany Hiszpan z ligi podwórkowej robi u nas furorę.





Czyli które? Burliga, Klemenz czy Peszko to są transfery do dupy? To na co ty liczyłeś? Na zawodnika za darmo, ściąganego na biegu, którego po pół roku sprzedamy za milion w twardej walucie?
Hermond napisał(a):Wyświetl post
widać jak tym sposobem Ruch wyszedł z zapaści finansowej. Brał zawodników za grosze, promował i sprzedawał za miliony. Teraz jest średniakiem europejskim.
Górnik Zabrze ruszył podobną drogą. Przestał brać pieniądze od miasta bo zaczął żyć z handlu zawodnikami. Nie musiał też ratować się drogim, zagranicznym zaciągiem aby uniknąć spadku.
Do tego jak mówi doświadczenie kibice lepiej identyfikują się.z nieznanymi nikomu zawodnikami z Afryki czy Słowacji niż z jakimiś Wasilewskimi, Makami czy Sadlokami. Co więcej Ci anonimowi zawodnicy ze wszystkich krańców świata zakochują się w klubie po uszy i nie zmuszają klubu do sprzedaży ich poniżej wartości.
Właśnie w tym rzecz, że gdyby Ruch nie chciał rumakować i podpisywać na lewo, a dostosowałby się do limitu, to nie byłby teraz tam gdzie jest.

Jestem przekonany, że przy tej polityce sportowej, jeśli nie objawi się w w Wiśle super drogi talent lub nie znajdzie bogaty inwestor, za rok lub dwa znów trzeba będzie ratować klub.

Kończę wątek. Zalecam przeczytanie wszystkich moich postów z ostatnich 2 dni.
Odpowiedz cytując