WHITE*STAR napisał(a):

Możesz mieć nawet i 40 piłkarzy w kadrze. Jeśli 30 z nich będzie kontuzjowanych (z wiekiem o to coraz łatwiej) to będziesz musiał grać juniorami. Ta liczba kontuzji to w ogóle też nie świadczy zbyt dobrze o pracy Stolarczyka.
Tu garść statystyk odnośnie mitów, o młodej kadrze Wisły:
https://www.transfermarkt.pl/ekstrak...wettbewerb/PL1 - najmłodsza 11' Wisły: 24,3 lat. Dopiero 14. miejsce w rankingu. Najstarszy oczywiście Śląsk. Tak w ogóle to na wiosnę w meczu z Cracovią Wisła wystawiła 18 najstarszą kadrę w lidzę. W rankingu najstarszych Wisła pojawiała się sporo częściej.
https://www.transfermarkt.pl/ekstrak...wettbewerb/PL1 - Wisła zajęła 4. miejsce pod względem liczby zawodników z największą liczbą występów w Ekstraklasie. Najbardziej doświadczonych także miał Śląsk Wrocław.
http://www.90minut.pl/misc2/stats-ek...2018-2019.html - Pod względem udziału młodzieżowców w grze, Wisła zajęła 6 miejsce w lidze. Za Górnikiem, Pogonią, Legią, Lechem i Legią. Wynik ok, ale bez szału. Piast miał niemal równy nam wynik i zdobył mistrza.
Po kontraktach na nowy sezon z zawodnikami, których średnia wieku wynosi ponad 31 lat i odmłodzeniu kadry Śląska, pewnie będziemy liderować w kwestii najstarszej i najbardziej doświadczonej w ESA kadry.
Ostatni mit, mówiący o tym, że piłkarze doświadczeni są tańsi od tych na dorobku obalają dwa kontrakty: 40 tys. zł/mc Peszki i 25 tys zł/mc Wasilewskiego.
A teraz proszę o merytoryczne odbicie piłeczki, a nie pisanie o tym, że jestem "sierotą po Cupiale", "dzbanem" lub "hejterem". To jedyne wasze "argumenty".
|
Sam stwarzasz mity, a później je bohatersko dementujesz. Nikt nie twierdzi, że mamy młodą kadrę tylko, że na inną politykę nas nie stać.
Wypominanie Wasylowi 25k/miesięcznie jest śmieszne, myślisz że taki Kolar miał mniej? Jak dobrze pamiętam nic nie znaczący Grym miał chyba 3k euro miesięcznie, a jakim jest ogórem widać teraz (albo w sumie nie widać bo nie gra) w Płocku.
Ponadto odpowiedz bo czytam tyle twoich postów i poza narzekaniem nie widze rozwiązań. Jakich ty pilkarzy byś ściągał? Co masz na mysli mówiąc "odmłodzenie kadry"? 19-20 latków z niższych lig i liczyć, że któryś odpali? Czy może 23-24 latków, którzy już coś pokazali tylko skąd brać wtedy na nich pieniądze?