tomytom napisał(a):

@WHITE*STAR
Nic się nie przejmuj, to normalne po hibernacji 
Masz świadomość - choćby mniej więcej - w jakiej sytuacji jest obecnie nasz klub? Przecież nadal realne jest ryzyko, że nie dociągniemy do końca sezonu ...
Serio uważasz, ze w tym momencie stać nas na zabawę w ściąganie anonimów z 3 ligi Hiszpańskiej i liczenie, że któryś odpali? A jak nie, to co?
Nie lubię osobiście Peszki, ale pisanie "dzban", czy deprecjonowanie jego wkładu w UTRZYMANIE (tak, walczyliśmy o przetrwanie i utrzymanie!!!) jest po prostu nieuczciwe.
Pamiętasz ostatnie kolejki i MEGA duży problem z zestawieniem meczowej 11?
Jak masz czas to poszukaj statystyk prędkości max, ilości km itp w ostatnich meczach pod kątem osiągnięć Pawła czy Sławka. Zapewniam, że będziesz zdziwiony ilu naszych "młodych" jest daleko za nimi
|
Możesz mieć nawet i 40 piłkarzy w kadrze. Jeśli 30 z nich będzie kontuzjowanych (z wiekiem o to coraz łatwiej) to będziesz musiał grać juniorami. Ta liczba kontuzji to w ogóle też nie świadczy zbyt dobrze o pracy Stolarczyka.
Tu garść statystyk odnośnie mitów, o młodej kadrze Wisły:
https://www.transfermarkt.pl/ekstrak...wettbewerb/PL1 - najmłodsza 11' Wisły: 24,3 lat. Dopiero 14. miejsce w rankingu. Najstarszy oczywiście Śląsk. Tak w ogóle to
na wiosnę w meczu z Cracovią Wisła wystawiła 18 najstarszą kadrę w lidzę. W rankingu najstarszych Wisła pojawiała się sporo częściej.
https://www.transfermarkt.pl/ekstrak...wettbewerb/PL1 -
Wisła zajęła 4. miejsce pod względem liczby zawodników z największą liczbą występów w Ekstraklasie. Najbardziej doświadczonych także miał Śląsk Wrocław.
http://www.90minut.pl/misc2/stats-ek...2018-2019.html - Pod względem udziału młodzieżowców w grze, Wisła zajęła 6 miejsce w lidze. Za Górnikiem, Pogonią, Legią, Lechem i Legią. Wynik ok, ale bez szału. Piast miał niemal równy nam wynik i zdobył mistrza.
Po kontraktach na nowy sezon z zawodnikami, których średnia wieku wynosi ponad 31 lat i odmłodzeniu kadry Śląska, pewnie będziemy liderować w kwestii najstarszej i najbardziej doświadczonej w ESA kadry.
Ostatni mit, mówiący o tym, że piłkarze doświadczeni są tańsi od tych na dorobku obalają dwa kontrakty: 40 tys. zł/mc Peszki i 25 tys zł/mc Wasilewskiego.
A teraz proszę o merytoryczne odbicie piłeczki, a nie pisanie o tym, że jestem "sierotą po Cupiale", "dzbanem" lub "hejterem". To jedyne wasze "argumenty".