|
Rosja od 600 lat jest wrogiem Polski ,od początku XVIII. wieku armie rosyjskie stałe stacjonowały w naszym kraju,rosyjskie interesy gospodarcze są sprzeczne z polskimi (drogie surowce głównie ropa i gaz my wolimy aby były tanie),Kreml nigdy nie wyzbył się imperialnego dziedzictwa Rosji carskiej i Związku Radzieckiego ,Rosjanie zawsze nie ufali cudzoziemcom ( ,,w tym Polakom) ,po prostu juź tacy są .
Jeżeli ich interesy są zagrożone są gotowi nawet na podjęcie działań wojennych (Ukraina upadek Janukowycza który robił wszystko co żądała Moskwa) zajęcie Krymu,wspieranie seperatystów w Donbasie..
Nie jesteśmy ani potęgą gospodarczą armia jest słabiutka.
Skoro więc nasz wschodni sąsiad jest nam nieprzyjazny a nie jesteśmy wyspą jak Wielką Brytania nie warto
zrażać do siebie pozostałych krajów Unii Europejskiej.
Ktoś powie że z Niemcami mamy jeszcze gorsze zaszłości tyle że oni po 2 wojnie światowej wyzbyli się swoich militarystycznych ciągotek.
Interesy gospodarcze koncentrują się z krajami europejskimi Unii , dlatego warto mieć ich wsparcie choćby dyplomatyczne gdy pojawiają się problemy międzynarodowe,nie warto być izolowanym.
Powód: Ortografia
Ostatnio edytowane przez avitus : 08.06.2019 o godz. 17:31.
|