Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 03.06.2019, 10:19
PhantomRanger napisał(a):Wyświetl post
Pierwszy raz w tym uczestniczyłem, ale na stronie beesfund na tym dokumencie jest napisane "odcinek akcji zwykłych". Możliwe więc, ze nad przyjdą dokumenty potwierdzające nasze prawo do akcji o takim numerze, a oryginał zostanie zdeponowany w SA.
Odcinek zbiorowy akcji to, tłumacząc to najprościej jak się da, pełnoprawny dokument akcji zrobiony "zbiorczo" aby właśnie uniknąć konieczności wydawania pojedynczych akcji. Traktuje się go jak każdą pojedynczą akcję, jest oryginałem, papierem wartościowym (a nie "pamiątką"), tyle tylko, że w danym dokumencie znajduje się wskazana, większa od jednej, liczba akcji o wskazanych seriach i numerach. Można nim posługiwać się w obrocie dokładnie tak samo jak każdą inną akcją.
Odpowiedz cytując