Wyświetl pojedynczy post
WHITE*STAR
Senior Member
 
Od: 07.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#85036
Stary 24.05.2019, 20:52
forthy napisał(a):Wyświetl post
Bo nawet taki Palcić zarabiał więcej niż Niepsuj, a pewnie +- tyle co Janicki czy Mak. Dodatkowo ściąganie w sierpniu/wrześniu ludzi po 30 osobową kadrę kończyło się gigantycznymi łącznie wydatkami na pensje. Śmieszy mnie założenie "hej można było nie kupować tych Perezów i byłoby zajebiście". Tylko jest druga opcja : co jakby sprowadzeni zostali TYLKO Perezy i Balanyuki? Jak by to wyglądało? Zero logiki.

Piszesz butnie, że Janicki jest drogi. Skąd to wiesz? Nie wiesz i tyle, budujesz sobie narrację pod z góry dobraną tezę. Wisła na warunki EKS daje niskie pensje, naprawdę niskie. Jest to sprawdzony solidny ligowiec, a Wisła takich (lub nawet gorszych) pod kontraktami ma obecnie bardzo niewielu, aktualnie to nie licząc sprowadzonego tercetu graczy było takich... 6 Wasilewski, Sadlok, Klemenz(?), Lis(?), Savicevic, Kolar. Lodu, naprawdę lodu, bo trzeba mieć kim grać.
Cytat:
Konkretnie 300 tysięcy euro. Być może właśnie aż tyle mogą wyciągnąć Sebastian Mila i Sławomir Peszko jako zawodnicy Lechii Gdańsk. O ile ten drugi wciąż mocno dobija się do reprezentacji i z gry w lidze eliminować może go tylko kontuzja (jak ostatnio), to doświadczony Mila przegrywa sportową rywalizację o miejsce w składzie. Na podobnym poziomie kontrakty mieli byli już stoperzy Lechii - Rafał Janicki i Mario Maloca.
źródło: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...skich-ligach/2

To tylko punkt wyjścia. Janicki oczywiście teraz ma mniej, jednak na pewno nie zszedł na poziom piłkarzy z ligi słowackiej czy 3 ligi hiszpańskiej. Wisła wciąż płaci tyle by rywalizować z innymi klubami, bo inaczej piłkarze z Ekstraklasy, by tu po prostu nie przyszli. Peszko z samej Wisły miał 40 tys. zł miesięcznie. Wasilewski ma 25 tys. zł, Boguski ma 100 tys € rocznie.

Co do niewypałów transferowych: te równie dobrze mogą się trafić w Polsce. Co jeśli Wisła ściągałaby tylko takich Klemenzów? Patrzeć na doświadczenie w Ekstraklasie? Piłkarze GKS Katowice mieli ponad 1100 meczów w Ekstraklasie, a frajerami spadli do II ligi.
Odpowiedz cytując