Pablito napisał(a):

|
Powiem tak, aż ciężko uwierzyć w statsy Lisa ale może faktycznie należy mu dać jeszcze szanse. Jego problemy wg mnie głównie są związane z brakiem pewności i psychiką.
|
Wnioski z jego statystyk są dla mnie inne. To głównie obrona jest winna takiej ilości straconych bramek niżeli Lis. Pawełek zaliczał dużo więcej fatalnych interwencji, ale kto grał wtedy przed nim? Głównie Cleber, Głowacki Dudka, Baszczyński czy Marcelo w najlepszym dla siebie wieku.
Biorąc pod uwagę ilość strzałów na bramkę, okazji stwarzanych przez rywali oraz tego że Lis rozegrał praktycznie wszystkie możliwe spotkania, ilość bramek które puścił nie jest wykładnikiem jego umiejętności.
Nawet w ostatnim meczu cóż tam Lis mógł zrobić przy 5 bramkach? Może jedna była do wyciągnięcia. Obrona to był w tym meczu kabaret pod wyrwigroszem.