Danielek1906 napisał(a):

|
Idiotyzm rudego do kwadratu, gdzie to zwiększy poziom ligi? Więcej legnic, płocków i sosnowców. Zmniejszenie ligi do 14 pomogło by
|
A gdzie 14 druzyn zwiekszy poziom ligi?

Nie bardzo rozumiem ten argument. raz już było tak że liga liczyła 14 zespołów i jakoś nie było widać skoku poziomu w góre.
Te gadanie o podnoszeniu i opadaniu poziomu ligi są pozbawione sensu. Liga będzie taka jacy będą grali w niej piłkarze bez względu na to, czy będzie to liga 8-10-12-14-16-18-20 drużynowa.
W tym wszystkim nie chodzi o poziom tylko rozchodzi się o to, że na nasze warunki 37 spotkań w sezonie to trochę za dużo, natomiast 30 to za mało a tym bardziej 26 jak proponujesz ty. Trzeba przetestować 34 z ligą 18 zespołową i już.
Wszystko natomiast wskazuje na to, że to jest to jak na nasze warunku optymalna liczba, bez głupich podziałek na jakieś grupy spadkowe mistrzowskie odbierające drużynie np. 9 walkę o puchary.