Wehrmacht napisał(a):

|
Ja byłem taką osobą i nadal uważam, ze gramy w poniedziałek z Petrochemio-Orleno-Petro Płockiem. Wisła jest tylko jedna. W sumie to jest powód dla którego życze im spadku. Juz mnie wpienia to, ze słucham jakiejś audycji albo czytam jakiś komentarz gdzieś i "Wisła to, Wisła tamto" po czym jakieś teksty o Furmanie albo braku kibiców na meczach. Po czym patrze - aha, gadają o Płocku i bez cienia zażenowania nawet nie dodają po Wiśle ze Płock, no rece opadaja.
|
ale słuchaj , tak jak ktoś kiedyś napisał, to największa polska rzeka i płynie przez wiele miast , raczej powinniśmy byc dumni z tego że udało nam się ta nazwe na tyle zdominować , że mówiąc Wisła myślisz Kraków , nawet w C+ podczas transmisji skrót przy wyniku u nas to WIS , a dla nich to WPŁ , nic więcej nie możemy zrobić , jak chciałbyś administarcyjnie zakazać w Polsce powielać nazwy klubów ?
tak na szybko masz jeszcze:
Ks Wisła Wisła
Wisła Sandomierz
Wisła Tczew
a nawet

Wisła Warszawa