Wyświetl pojedynczy post
szym_ek
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 05.2007
Skąd: Bronowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 17.04.2019, 13:15
JudasPriest napisał(a):Wyświetl post
Z Wiki:
"Płocki klub pod nazwą Wisła występował dopiero od 1955 roku. Wcześniej znany był jako Elektryczność Płock (1947-1950), Ogniwo Płock (1950-55) i Sparta Płock (1955)."

Takze nazwa Wisła nie jest do konca nazwą historyczną
Biorąc pod uwagę, że klub powstał w 47 to przez wiekszość czasu występował jako Wisła. Więc śmiało można uznać że jednak jest to historyczna nazwa.
Odpowiedz cytując