sandomingo napisał(a):

Kto będzie tym naszym obowiązkowym młodzieżowcem w przyszłym sezonie?
Kandydatów jest niby kilku ale na dzień dzisiejszy żaden nie gwarantuje oczekiwanego poziomu:
Grabowski - w przypadku spodziewanego odejścia Pietrzaka chyba największe szanse na grę.
Plewka - jeżeli zostanie Basha, bo Savicevic ma ważny kontrakt, raczej nie ma szansy na pierwszy skład
Wojtkowski - szklany.
Balicki - być może ale jednak póki co niesprawdzony.
Chyba że mamy jakiegoś młodego dogranego na środek obrony, bo póki co grający w CLJ Szot był w sparingach wystawiany w środku pomocy.
|
I Basha i Savicević mają ważny kontrakt. Pierwszy jeszcze rok, drugi 2 lata.
Na dzisiaj nikt nie gwarantuje poziomu, ale i nikt nie musi. Przepis wchodzi w życie za 4 miesiące.
Stolarczyk ma całą rundę finałową oraz okres przygotowawczy w lecie by kogoś "zbudować". "Najłatwiej" mu będzie na bokach lub w ataku, bo środek pola jest najbardziej newralgiczny. A tam bez ogrania w 1 lidze nikt z miejsca nie wbije się do składu. Zbyt duża odpowiedzialność.
Ten sam problem ma ponad 50% zespołów. Jestem jednak spokojny o to Stolarczyk wybrnie z tej sytuacji, a obstawiam właśnie Grabowskiego na najbliższego pierwszego składu.